Az oktatóvideókat egyre több cég alkalmazza marketing stratégiája fontos elemeként, hiszen egy olyan kontent típusról van szó, amely előnyös a vállalatok számára, de a közönség is szereti. Ha te is szeretnéd edukációs videókkal növelni a vevőszámodat, ebben a cikkben megmutatjuk, hogyan tudod kihozni belőlük a legtöbbet!
Az oktatóvideó fogalmába nemcsak az oktatás-képzés területén felhasznált multimédiás anyagok tartoznak bele, hanem azok a videók is, amelyek egy termék tulajdonságait, alap- és extra funkcióit mutatják be, segítve a nézőt a rendeltetésszerű termékfelhasználásban.
Az ilyen kontentek azonban nem csupán azoknak szólnak, akik már megvásárolták az adott terméket, hanem azok döntését is megkönnyítik, akik épp gondolkodnak annak megvásárlásán.
Ezen felül egy jó oktatóvideó valamilyen mindennapos probléma megoldásával, esetleg egy fontos kérdés megválaszolásával is segíti a nézőket.
Ha a cégek értékes, hasznos infókkal látják el a célcsoportot, akkor elnyerik a bizalmukat és a lojalitásukat, és így elérhetik, hogy őket válasszák a versenytársak helyett.
Ismerd a célcsoportot, és építs az ő igényeikre!
Akármilyen tartalmat készítesz, a nulladik lépés a célközönség definiálása és minél alaposabb megismerése, hiszen csak akkor tudod őket elérni és megnyerni, ha tudsz a vágyaikról, problémáikról, gazdasági és társadalmi helyzetükről, médiafogyasztási és vásárlási szokásaikról stb.
Ezen információk birtokában nem fog gondot okozni sem a témaválasztás, sem az, hogy milyen stílusban kommunikálj velük, vagy hogy hol tedd majd közzé az elkészült kontenteket, hogy azok valóban eljussanak hozzájuk.
Arra mindig figyelj, hogy hasznos, releváns információkat ossz meg velük, és ne az eladás legyen az elsődleges célod a videókkal, hanem a tanítás!
Meglátod, ez a módszer sokkal hatékonyabb a vevőszerzésre, mint az erőszakos, direkt reklámok!
A profi videóminőség legyen alap!
Első blikkre a videó készítés pofonegyszerű tevékenységnek tűnik. Csak fogod az okostelefonodat, beindítod a kamerát, és már el is indult a felvétel!
Ez így is lenne, ha nem üzleti célok elérésére szánnád a készülő kontenteket!
Ám ha a felvétel silány minőségű, akkor azt az igénytelenséggel fogják összekapcsolni a nézők, ami negatívan hat a márkád megítélésére.
Ezért mindig gondoskodj a videózás technikai és személyi feltételeiről!
A tökéletes kép- és hangminőség, a megfelelő háttér és a jól beállított fények mindig legyenek alapvető elvárások!
Emellett érdemes gondot fordítani a kulcsszavazásra, az utómunkákra és a megfelelő publikálási felületek kiválasztására is.
A SEO szempontokról se feledkezz meg!
SEO szempontokat nemcsak szöveges, hanem multimédiás kontentek készítésénél is lehet érvényesíteni, amivel elérhető, hogy egy adott kulcsszóra rákeresve a böngésző téged is a találati lista élére rangsorolva ajánljon az internetezők figyelmébe.
Ehhez kulcsszókutatásra, majd a keresőkifejezések megfelelő elhelyezésére van szükség (a videóban, a címben, a leírásban), illetve egy szuper indexképet is választanod lesz.
A kész kontentet ne felejtsd el a YouTube-ra is feltölteni, hiszen az a második legnagyobb keresőmotor a Google után!